Türkiye sularında zehirli bir balık türü daha keşfedildi!

2 yıl önce
242 kez görüntülendi

Türkiye sularında zehirli bir balık türü daha keşfedildi!

Prof. Dr. Cemal Turan, yeni buldukları Çizgili Kedi Balığı ’nın (Plotosus lineatus) Hint-Pasifik kökenli olduğunu, çok tehlikeli olduğu için dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Turan, Küresel ısınma ile Akdeniz ’deki deniz suyu sıcaklıklarının arttırdığını ve Süveyş Kanalı yoluyla Kızıldeniz ve Hint Okyanusu ’nda görülen zehirli balık türlerinin ülkemiz kıyılarında da görülmeye başlandığını, zehirli balık sayısının ilerleyen zamanlarda daha da artabileceğini söyledi.

Akdeniz ’de yaptıkları araştırmalarda saptadıkları zehirli balık türlerini başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlara bildirdiklerini söyleyen Prof.Dr Cemal Turan, yeni buldukları balık türü ile yabancı balık türü sayısının Türkiye denizlerinde 74 ’e yükseldiğini belirtirken şöyle dedi:

‘ACI VEREN YARALANMALARA YOL AÇABİLİR’

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık ;
Duyurular Sitemize Deneyimli Bay, Bayan Dj alimlarimiz vardir:) Sitemizin tasariminda yapilan cesitli yenilikler Merhaba!
Sitemize hosgeldiniz!
Dj Alimlari!Sitemize Deneyimli Bay,Bayan Dj alimlarimiz vardir, Irtibat icin Sohbet bolumden SuperX Nick li arkadasimiz ile gorusmeniz yeterlidir.

Gostermis oldugunuz ilgi ve Alakadan oturu
Tesekkurlerimizi Sunariz.!

X
Tekrar merhaba!

Sitemizde cesitli degisiklikler yapiyoruz.
X
Hosgeldiniz!

Sitemizde,sizlere hizmet edebilmek icin elimizden geleni yapiyoruz. Sitemizi mumkun oldugunca guncel tutuyoruz.

Begenmeniz dilegiyle...
X