Teröristin babası: 8 çocuğum da tek kelime Kürtçe bilmezler

3 yıl önce
304 kez görüntülendi

Teröristin babası: 8 çocuğum da tek kelime Kürtçe bilmezler

Balıkesir Üniversitesi öğrencisi olan Demir’in 4 kadın arkadaşı ile birlikte Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, PKK terör örgütü üyeliği ve propogandası suçundan yargılandığı da gelen bilgiler arasında.

Demir ’in babasına ise Yeni Yüzyıl ulaştı. Tekirdağ Marmara Ereğlisi ’nde yaşayan Demir ailesi, bombalı saldırı sonrası şok yaşadı. Baba Cemil Demir, “Kızımla 2013 ’ten beri hiç görüşmedim. Seher üniversiteye giden tek çocuğumdu. Polis ekipleri geldi, hastaneye gittik ve DNA örneği verdim. Kızımın arkadaşları ile yaptığım görüşmede arkadaşları üniversitede görüştüğü bazı kişiler tarafından kandırılarak Suriye ’ye götürüldüğünü duydum. Fakat tam olarak nereye kime gitti bilgim yok. Kayıp ilanı verdim. 26 senedir Marmara Ereğlisi ’nde yaşıyoruz. 8 çocuğum da burada doğdu ve tek kelime bile Kürtçe bilmezler. Kızımı kandırdıklarını düşünüyorum” dedi. 

Demir ’in 2012 yılında okula kayıt olduğu, okula kayıt yaptırdıktan kısa bir süre sonra saçlarını boyatarak modern görünümlü olduğu bir buçuk yıl eğitim gördükten sonra okula gelmemeye başladığı öğrenildi. Eylemin 2 kişi tarafından gerçekleştirildiği düşünülüyor. Demir’in yanındaki erkek terörsitin ise Ö.Ü. olduğu iddia edildi.

İlgili Haber
İşte ikinci Ankara bombacısı Ö.Ü

 Patlama noktasında bulunan ve saldırganlara ait olduğu düşünülen bir simkart da inceleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.