Mahkemeden ‘kırmızı fular’ın iadesine 8’inci kez ret

1 yıl önce
605 kez görüntülendi

Mahkemeden ‘kırmızı fular’ın iadesine 8’inci kez ret

Antalya ’daki Gezi Parkı eylemlerine katılan Ayşe Deniz Karacagil ile Murat Sezgin, Mustafa Cihan Yılmaz, Ali Karakuş ve Leyla Nuyan gözaltına alındı. 5 kişiden Karacagil, Sezgin ve Yılmaz 2 Ekim 2013 günü tutuklandı. Polis sorgusunda ’taktığı kırmızı renkli fuların sosyalizmi simgelediği ’ yönünde sorular yöneltilen Karacagil, Yılmaz ve Sezgin, 4 ay 6 gün tutuklu kaldıktan sonra 6 Şubat 2014 tarihinde yurtdışı yasağı ve her hafta polis merkezine imza verme şartlarıyla tahliye edildi. Aynı tarihlerdeki olaylar nedeniyle Karacagil ile birlikte Naim Doğan, Ersin Elyakut ve Fecri Atasever hakkında da ikinci bir dava açıldı. İki dava birleştirilirken Ayşe Deniz Karacagil, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkarak terör örgütü PKK ’ya katıldı.

12 sanığın yargılandığı davanın 8 ’inci duruşması, Antalya 6 ’ncı Ağır Ceza Mahkemesi ’nde bugün görüldü. 103 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklardan sadece Leyla Nuyan ile Ersin Elyakut duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada hazine avukatı ile Kepez Belediyesi ’nin avukatları, kamu malına zarar veren sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Duruşmada esas hakkındaki mütaalasını veren Cumhuriyet savcısı, sanıkların, 2911 sayılı toplantı ve gösteri kanununa muhalefet, kamu malına zarar vermek ve görevi yaptırmamak için direnmek suçlarından cezalandırılmasını istedi.

’Kırmızı fular ’ın iade talebini sekizinci kez reddeden mahkeme, duruşmayı sanıkların esasa ilişkin savunmalarını yapmak üzere 14 Ekim ’e erteledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık ;
Duyurular Sitemize Deneyimli Bay, Bayan Dj alimlarimiz vardir:) Sitemizin tasariminda yapilan cesitli yenilikler Merhaba!
Sitemize hosgeldiniz!
Dj Alimlari!Sitemize Deneyimli Bay,Bayan Dj alimlarimiz vardir, Irtibat icin Sohbet bolumden SuperX Nick li arkadasimiz ile gorusmeniz yeterlidir.

Gostermis oldugunuz ilgi ve Alakadan oturu
Tesekkurlerimizi Sunariz.!

X
Tekrar merhaba!

Sitemizde cesitli degisiklikler yapiyoruz.
X
Hosgeldiniz!

Sitemizde,sizlere hizmet edebilmek icin elimizden geleni yapiyoruz. Sitemizi mumkun oldugunca guncel tutuyoruz.

Begenmeniz dilegiyle...
X