Kötü davrandığı köpeği elinden alındı!

2 yıl önce
311 kez görüntülendi

Kötü davrandığı köpeği elinden alındı!

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği, Hisarönü Mahallesi ’nde bir köpeğe kötü şartlarda bakıldığı öne sürerek Kaymakamlığa şikayetçi oldu. Bunun üzerine harekete geçen jandarma, Köpeğin sahibini hayvan bakmaktan men etti, 2 bin lira idari para cezası kesti. Sahibinden alınan köpek Marmaris Hayvan Barınağı ’na götürüldü.

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tülay Yıldız, “Hisarönü mahallesinde sürekli mama götürdüğümüz bir yerde, bahçe içinde sürekli bağlı bir köpek gördük. Uzun zaman köpeğin aynı halde olduğunu izledik. Sahipleri ilçe merkezine taşınmış. Köpeği sürekli bahçelerinde bağlı olarak tutuyorlardı.

VETERİNERLER TUTANAK TUTTU

Tespitlerimiz üzerine Kaymakamlık veterinerine gidip tespitte bulunduk. Hayvanın yaşama şartları çok kötü durumdaydı. Bunun üzerine veterinerler köpeğin alınması ve sahibine ceza kesilmesi için bir tutanak tuttular. Yazışmalar üzerine kaymakamlık geçtiğimiz günlerde köpeğin alınması yönünde bir karar aldı. İlçe Jandarma ekipleriyle giderek hayvanı aldık.

Sürekli bağlı kaldığı için biraz yabani. Şu an barınağa her gelen hayvan gibi karantina bölgesinde tutuluyor. Bir müddet sonra gönüllü annelerimizle ismini ’Mayıs ’ koyduğumuz köpeğimize eğitim vermeye başlayacağız. Umuyorum bir yıl içerisinde de sahiplendirmiş olacağız” dedi.

‘ONLAR DA CANLI ’ VURGUSU

Onlarında can taşıdığını vurgulayan Yıldız, “İnsanlar bunlar sadece köpek. Bunu bağlar bir kuru ekmek ve su verir bakarım ’ diye düşünüyorlar. Onların da bir canı var. Ayriyetten hayvan sahiplerinin de sorumlulukları var. İlk olarak aşılarını tamamlatacak sonrasında ise her şartta onun rahatı ve bakımı için gereken tüm önlemleri alacaklar. Ayıca, doğurtmak istiyorsa bunu belediye veterine kaydettirdikten sonra yapacak. Bebekleri de kayıt altında sahiplendirecek” dedi.

Doğuş Esat BERME / DHA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.