Futbolun efsane isimleri tutuklu gençlerle maç yaptı

2 yıl önce
1.096 kez görüntülendi

Futbolun efsane isimleri tutuklu gençlerle maç yaptı

Türk futbolunun efsane isimleri Ali Gültiken, Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ergün Penbe ve İlker Yağcıoğlu, İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ’ndaki hükümlü ve tutuklu çocuklarla bir araya geldi.

Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki etkinliğe; Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ahmet Ermiş, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Fatih Mehmet Öztürk, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Güneş Okur, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Jandarma Tabur Komutanı Ferhat Ersoy, Türkiye Gençlik Konfederasyonu Ege Bölge Başkanı Behlül Murat Maral, İzmir Gençlik Konfederasyonu Başkanı İsmail Halden ve Ceza İnfaz Kurumu müdürleri katıldı.

Ali Gültiken konuşmasında, “Biz dışarıdan geliyoruz, ama onlar içeride. Burada olmanın psikolojik bunalımını yaşıyorlar. Elbette taraftarlık ve futbolun birleştirici bir yanı var. Hepsi bir takımın taraftarı.
Burada olsalar da futbolu ve sevdikleri futbolcuları yakından takip ediyorlar. Dışarıdaki hayatla bu yoldan bir bağ kuruyorlar. Bu tip buluşmalar sürekli hale gelmeli. Onlara destek olmalı ve bu sürece emek vermeliyiz.
Buradaki çocuklara rol model olabilmemiz çok önemli” dedi.

 
Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin sürekli olması gerektiğine vurgu yapan Tanju Çolak ise, “Buradaki çocuklara sevdikleri futbolcular olarak bizlerin moral ve destek vermesi, yol göstermesi çok önemli. Çünkü onlar bizim yarınlarımız. Onları topluma kazandırabilmek için sosyal projelerde birlikte yer almamız lazım. Bugün de bunun için buradayız.
Onların sıkıntılarını unutturabilmek ve verdiğimiz değeri hissettirebilmeyi amaçladık. Hepsiyle diyalog kurduk, burada bile bizi takip ediyorlar. Bu çok güzel bir şey” diye konuştu.
 

 
 İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu futbol sahasında yapılan çekişmeli maç eğlenceli ve heyecanlı anlara sahne oldu. 15 ’er dakikadan iki devre olarak oynanan maçın ilk yarısı 3-1 hükümlü çocukların üstünlüğüyle biterken, ikinci yarıda 5-4 ’lük skorla milli futbolcular maçın galibi oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık ;
Duyurular Sitemize Deneyimli Bay, Bayan Dj alimlarimiz vardir:) Sitemizin tasariminda yapilan cesitli yenilikler Merhaba!
Sitemize hosgeldiniz!
Dj Alimlari!Sitemize Deneyimli Bay,Bayan Dj alimlarimiz vardir, Irtibat icin Sohbet bolumden SuperX Nick li arkadasimiz ile gorusmeniz yeterlidir.

Gostermis oldugunuz ilgi ve Alakadan oturu
Tesekkurlerimizi Sunariz.!

X
Tekrar merhaba!

Sitemizde cesitli degisiklikler yapiyoruz.
X
Hosgeldiniz!

Sitemizde,sizlere hizmet edebilmek icin elimizden geleni yapiyoruz. Sitemizi mumkun oldugunca guncel tutuyoruz.

Begenmeniz dilegiyle...
X