Bursa’daki canlı bomba, Iğdır’da toprağa verildi

2 yıl önce
382 kez görüntülendi

Bursa’daki canlı bomba, Iğdır’da toprağa verildi

Canlı bomba Eser Çali ’nin cenazesi, Şanlıurfa ’nın Viranşehir Belediyesine ait cenaze aracı ile dün Bursa Adli Tıp Kurumu ’ndan alınarak karayolu ile bugün saat 11.00 ’de Iğdır ’a getirildi.

Simzer- Salih Çali çiftinin 8 çocuğundan 6 ’ncısı olan Eser Çali ’nin cenazesi, Ermenistan sınırındaki Alican Sınır Kapısına yakın Orta Alican Köyüne götürüldü. Burada yakınlarının gözyaşları ile karşılanan Cali ’nin cenazesi daha sonra çoğu kadın olmak üzere yaklaşık 60 kişilik bir grup tarafından her iki köyün ortak olarak kullandığı Yukarı Alican Köyü mezarlığına nakledildi.

Kadın teröristin cenaze namazını kıldıran Molla Aziz adlı din adamı Kürtçe olarak “Allah kısa sürede barış getirsin” diye dua etti. Burada cenaze namazı kılınan Eser Çali yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

Öte yandan cenaze töreni nedeniyle güvenlik kuvvetleri tarafından bölgede sıkı önlem alındı. Güvenlik güçleri cenazenin getirilişinden itibaren defin işlemine kadar her anı insansız hava aracı drone ile kayıt altına aldı.

Eser Çali ’nin babası Salih Çali, gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak, “Yorum yapmak istemiyorum” dedi.

DHA/Türkiye-Iğdır – Suat DENİZ
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.