Aşkı için “Elif” oldu

2 yıl önce
263 kez görüntülendi

Aşkı için “Elif” oldu

Yaklaşık bir yıl önce Adıyamanlı Oğuz Görücü ile Ukrayna ’nın Odessa kentindeki Lıudmyla Ferents internette tanıştı. İnternette tanışan iki genç birbirlerine aşık oldu.

Adıyamanlı Oğuz Görücü iş için gittiği Ukrayna ’da internette tanışıp aşık olduğu kızın ailesiyle tanıştı. Adıyamanlı genç aşık olduğu genç kızla evlenmek istediğini ailesine söyleyince, aile Ukrayna ’ya tanışmaya gitti. Daha sonra Lıudmyla Ferents ’in ailesi Adıyaman ’a geldi. Ailelerde evliliğe onay verdikten sonra, gençler evlilik tarihi belirledi. 30 Nisan ’da yapılacak olan düğün öncesinde genç kız Hıristiyanlıktan Müslümanlığa geçti.

Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü ’nün makamında Lıudmyla Ferents Müslüman oldu. Kelime-i Şehadet ve Kelime-i Tevhid getiren genç kız Müslüman oldu. Lıudmyla Ferents ismini de değiştirerek, ‘Elif ’ oldu. Müslümanlığı seçin Lıudmyla Ferents ’e Müftü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından Kur ’an-ı Kerim hediye edilirken,

Adıyamanlı gence ise ilmihal hediye edildi. Oğuz Görücü, Lıudmyla Ferents ile tanışmasından evlilik aşamasına kadar gelinen süreci anlatarak, mutlu olduğunu dile getirdi.

Lıudmyla Ferents ise, çok heyecanlı olduğunu belirterek, ‘Elif ’ ismini internetteki araştırmanın ardından seçtiğini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık ;
Duyurular Sitemize Deneyimli Bay, Bayan Dj alimlarimiz vardir:) Sitemizin tasariminda yapilan cesitli yenilikler Merhaba!
Sitemize hosgeldiniz!
Dj Alimlari!Sitemize Deneyimli Bay,Bayan Dj alimlarimiz vardir, Irtibat icin Sohbet bolumden SuperX Nick li arkadasimiz ile gorusmeniz yeterlidir.

Gostermis oldugunuz ilgi ve Alakadan oturu
Tesekkurlerimizi Sunariz.!

X
Tekrar merhaba!

Sitemizde cesitli degisiklikler yapiyoruz.
X
Hosgeldiniz!

Sitemizde,sizlere hizmet edebilmek icin elimizden geleni yapiyoruz. Sitemizi mumkun oldugunca guncel tutuyoruz.

Begenmeniz dilegiyle...
X