Ali İsmail Korkmaz davasında üç tahliye

2 yıl önce
270 kez görüntülendi

Ali İsmail Korkmaz davasında üç tahliye

Eskişehir ’de, Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz ile ilgili dava, Yargıtay 1 ’inci Ceza Dairesi tarafından usul yönünden bozulmuştu.

Karar nedeniyle dava bugün Kayseri 3 ’üncü Ağır Ceza Mahkemesi ’nde yeniden görüldü.

KARAR DEĞİŞMEDİ 

Kayseri 3 ’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, açıkladığı kararında sanıklara yine daha önce verilen cezaların verildiğini açıkladı.

Buna göre, Afyonkarahisar ’da tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan hakkındaki yeniden 10 yıl 10 ay, Çorum E Tipi Cezaevi ’nde tutuklu polis memuru Yalçın Akbulut ’a da 10 yıl hapis cezası aldı.

Afyonkarahisar E Tipi Cezaevi ’nde tutuklu fırıncılar İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever ’e de yine 6 ’şar yıl 8 ’er ay hapis cezası.

Daha önce tahliye olan Ebubekir Harlar ’a 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

2 TUTUKLU İÇİN TAHLİYE KARARI ÇIKTI

Tutuksuz sanıklar polis memurları Hüseyin Engin ve Şaban Gökpınar ’in ise beraat ettiği açıklandı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever ’in, tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak tahliye edilmesine karar verdi.

HALAY ÇEKTİLER

Kayseri Adliyesi ’nde görülen Ali İsmail Korkmaz Davasını dışarıda takip eden gençler, duruşma sonucunu beklerken megafon ve cep telefonu hoparlörlerini açarak müzik çalıp, halay çekti. Dava öncesinde Kayseri Adliyesi önünde polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Adliye önündeki yol tek şeritli şekilde trafiğe kapatıldı. Davayı dışarıda takip eden gruplar için de demir parmaklıklarla bir alan oluşturuldu.

Kendilerine ayrılan alan içerisinde toplanan gençler, zaman zaman, ’Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür ’ diye slogan attı. Bekleyişleri sırasında bazı gençler otururken bazıları ise buldukları pratik çözümle halay çekti. Cep telefonundan müzik açan gençler, megafon yardımıyla da müziği daha yüksek sesle duyurup, çevreye duyurmaya çalıştı. Cep telefonunu megafona tutarak müzik çalan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Servan Sanır, imkanları ölçüsünde bu yolu bulduklarını söyledi.

DHA

 

İlgili Haber
Ali İsmail davası sanığından ‘paralel’ savunması

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık ;
Duyurular Sitemize Deneyimli Bay, Bayan Dj alimlarimiz vardir:) Sitemizin tasariminda yapilan cesitli yenilikler Merhaba!
Sitemize hosgeldiniz!
Dj Alimlari!Sitemize Deneyimli Bay,Bayan Dj alimlarimiz vardir, Irtibat icin Sohbet bolumden SuperX Nick li arkadasimiz ile gorusmeniz yeterlidir.

Gostermis oldugunuz ilgi ve Alakadan oturu
Tesekkurlerimizi Sunariz.!

X
Tekrar merhaba!

Sitemizde cesitli degisiklikler yapiyoruz.
X
Hosgeldiniz!

Sitemizde,sizlere hizmet edebilmek icin elimizden geleni yapiyoruz. Sitemizi mumkun oldugunca guncel tutuyoruz.

Begenmeniz dilegiyle...
X